Spss analizini doğru yapabilmenin ilk aşamalarından birisi veri girişlerinin hatasız bir şekilde oluşturulmasıdır. Spss programında yer alan ‘Variable View- Değişken Görüntüsü’ kısmında ilk önce değişkenlerin özelliklerinin belirlenmesi gerekmektedir. Burada satırlar değişkenlerin isimlerini, sütunlar ise değişkenlerin kendi özelliklerinin belirlendiği yerdir. İkinci aşama ise ‘Data View- Veri Görüntüsü’ ise verilerin gösterildiği arayüz olmaktadır.

spss_veri_girisi_2
spss_veri_girisi_5

Anket veri girişinde ‘Type-Tür’ kısmında değişkenlerin türlerine göre belirlenme aşaması yerine getirilir. ‘Values-Değer’ kategorik değişkenlerin şıklarının tanımlanması sağlanmaktadır.

spss_veri_girisi_4
spss_veri_girisi
spss_veri_girisi_1

Anket veri girişi oldukça önemli bir süreçten meydana gelir. Bu aşama tamamlandıktan sonra Spss veri analizi kısmına geçilmektedir. Veri girişi özellikle anketlerde konuya hakim olmayanlar açısından oldukça zaman alabilmektedir. O nedenle bu anket veri girişi talebi oldukça yaygın olmaktadır. Veri girişleri ücretleri veri sayısına göre ücretlendirme yapılmaktadır. Bu konuda bizler en uygun ücretlerde sizlere hizmet sunmaktayız. Talebinize göre anket sorularınızın veri girişleri tamamlandıktan sonra tekrardan sizlere gönderim sağlamaktayız. Spss veri girişi hakkında fiyat alabilmek için aşağıda yer alan formu doldularabilir ya da iletişim kısmında yer alan numaramızdan  bizlere ulaşabilirsiniz.

VERİ GİRİŞİ TALEP FORMU