Türkiye’de Spss veri analizlerinde internet üzerinden hizmet veren, eğitimleri ise hem sınıf hem de online üzerinde gerçekleştiren deneyimli, tecrübeli ve güvenilir firma olarak faaliyet göstermektedir. İstatistik taleplerinde yer alan tez, akademik makale, firmaların pazar araştırmaları, anket sorusu hazırlanması, hipotezlerin kurulması, yorumlanması aşamalarında yardımcı olmaktayız. Kadromuz yalnızca uzman hocalardan oluşmakta olup müşteri memnuniyeti sağlanacak şekilde çalışmalar yürütülmektedir. İstatistik Yurdu 2016 yılından itibaren istatistik analiz sektörüne dahil olmuş ve bu alanda profesyonel çalışma disiplini ile faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

İlkemiz

Firmaların Pazar çalışmalarında, akademik sürecin tamamlanması için yapılan tez ve makalelerde uzman kadromuzla istatistiksel bilgi yönetimi faaliyetinde bulunulmaktadır. Yapılan çalışmalar etik ve bilimsel kurallar çerçevesinde sürdürülerek müşterilerimize hizmet sağlanmaktadır.

Çalışma Prensibimiz

Müşterilerimizden istatistik çalışmalarında talep ettikleri konu bilgisi elde edildikten sonra ortalama fiyat iletilir. Ortalama fiyat aralığının kabul edilmesi durumunda uzmanımıza verilerin incelenmesi talep edilir ve fiyat konusu kesinleştirilir. Daha sonrasında müşteri ile uzmanımız görüşme sağlayarak veriler üzerinden detaylı görüşme sağlanır. Talep edilen analizler doğrultusunda yapılacak ön ödeme ile çalışma başlatılacaktır. Bu süreç aynı gün içerisinde olmaktadır. Uygulanacak analizler çerçevesinde müşterilere raporun yarısı iletilmekte ve onay alınması takdirde devam edilmektedir. Çalışma bitiminde müşteriye haber verilerek kalan ödeme alınmakta ve raporun tamamı iletilmektedir. İstatistik alanında uzman kadromuzla çalışarak zaman kazanabilirsiniz. Talep edilen istatistik analizleri ortalama 3-5 gün içerisinde bitirilmektedir.

Kurucu

Merve Doğan

2013 yılında Ankara’ da İstatistik bölümünü birinci olarak tamamlayan Merve Doğan, yüksek lisansı işletme yönetimi alanında tamamlayarak eğitimini tamamlamıştır. Öğrenim süreci içerisinde farklı alanlarda spss veri analizi uygulamış ve kariyerine bu yolda devam etmiştir. 2016 yılında web tabanlı İstatistik Yurdu sitesini faaliyete geçirmiştir. 2017 yılından itibaren SPSS, Amos, WordPress, Google Adwords, Excel eğitimlerini hem online şekilde hem de Ankara ve İstanbul illerinde ofis içerisinde eğitim vermeye başlamıştır. Spss alanında sosyal bilimler, fen-eğitim bilimleri, işletme gibi alanlarda birçok analiz uygulamalarında bulunmuş ve bu alanda çalışmalara devam etmektedir.

Biyoistatistik, mühendislik gibi diğer alanlarda ise İstatistik Yurdu takımında yer alan doktora ünvanına sahip takım arkadaşları ile devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne aynı uzman kadro ile devam etmektedir.